#KATOWICE - CHCEMY WIĘCEJ

Centrum

  • BEZPIECZEŃSTWO - Centrum miasta jest niebezpieczne. I to nie tylko po zmroku, ale również w ciągu dnia. To zniechęca do przebywania w tym miejscu. A jest to warunek konieczny, żeby skłonić mieszkańców i tych starszych, i tych młodszych do spędzania w centrum swojego wolnego czasu.
  • BARY, PUBY I GASTRONOMIA - Nie pozwólmy na zmianę centrum miasta w betonową pustynię. Obecna wizja władz miasta sprawia, że w centrum po godzinie 18 naprawdę nie będzie co robić. A powinno być dokładnie na odwrót. Popatrzmy na to, jak robią to inni: Wrocław, Kraków, czy choćby Gliwice. Wystarczy skorzystać z gotowych rozwiązań, zamiast wykonywać próby, z góry skazane na porażkę.
  • REWITALIZACJA - Centrum miasta to nie tylko Rynek i jego najbliższe okolice. Na terenie całej dzielnicy znajdują się piękne, stare, zabytkowe kamienice, które na równi z tymi przy Rynku, powinny zachęcać mieszkańców i turystów do spacerów, wypoczynku i godnego życia.
  • RUCH TRANZYTOWY - Bardzo duża ilość samochodów przejeżdżających codziennie przez Centrum Katowic to nie tylko mieszkańcy, ale w dużej mierze pojazdy, które swój cel podróży mają dużo dalej, a trasa przez Centrum to jedyna możliwa droga. Tak dzieje się z całym ruchem płynącym z ulicy Kościuszki, która jest trasą z Katowic do Mikołowa, Żor, Jastrzębia-Zdroju, ale też Ustronia, Wisły czy Szczyrku. Musi znaleźć się sposób na połączenie tej trasy z inną drogą szybkiego ruchu tak, aby ominąć ścisłe centrum miasta.
  • ZANIEDBANE BUDYNKI - W Katowicach władze dopuściły do degradacji kilku ważnych obiektów znajdujących się w centrum. Patrząc na stary dworzec kolejowy, czy kino Kapitol, które niszczeją już od kilkunastu lat, aż trudno uwierzyć, że Miasto może nie mieć możliwości i pomysłu na ich zagospodarowanie.

Zobacz także:

Copyright (c) Adam Południak 2014

Projekt i wykonanie: amp.cms

Wszelkie prawa zastrzeżone