#KATOWICE - CHCEMY WIĘCEJ

Osiedle Paderewskiego

  • BEZPIECZEŃSTWO - Osiedle przez bardzo długi czas było uznawane za jedno z niebezpieczniejszych miejsc w Katowicach. Teraz sytuacja poprawiła się, lecz w dalszym ciągu mieszkańcy nie mogą spać spokojnie zostawiając samochód na osiedlowym parkingu. Również osoby starsze boją się wychodzić z domu po zmroku w obawie o swoje zdrowie i życie.
  • PARKINGI - Już dzisiaj mieszkańcy mają problem z zaparkowaniem samochodu na parkingu w okolicy swojego bloku. Na parkingi zamieniane są więc chodniki, trawniki i osiedlowe ścieżki. A czy nie należy wskrzesić dawnego planu budowy piętrowych parkingów w kilku miejscach na Osiedlu ?
  • KOMUNIKACJA - Stworzenie w Katowicach zintegrowanych centrów przesiadkowych w systemie park and ride, to już nie dalekie plany, lecz konieczność. Utworzenie takiego centrum w granicach Osiedla zapewniłoby dogodny dojazd od strony autostrady A4, ale też dużo sprawniejszą i lepszą komunikację publiczną między Osiedlem, a ścisłym Centrum Miasta. Pojawiłoby się więcej autobusów, a być może nawet tramwaj. Przybyłoby też wiele miejsc parkingowych. Na takiej komunikacji skorzystaliby również mieszkańcy Osiedla.
  • REWITALIZACJA - W okolicy Osiedla Paderewskiego jest kilka miejsc, które wymagają pilnej interwencji Miasta w celu ich uporządkowania. Najbardziej ewidentnym przykładem jest budynek Śląskego Instytutu Naukowego znajdujący się przy ulicy Granicznej 32. Budynek jest zniszczony i nie nadaje się do dalszego użytku. Miasto jednak nie robi nic, aby ten problem rozwiązać.
  • REKREACJA - Osiedle graniczy z pięknym parkiem - Doliną 3 Stawów, która na naszych oczach zamienia się w plac budowy dla nowych apartamentowców. Należy położyć temu kres. Ten park, znajdujący się w sercu miasta, musi zachować swoją dotychczasową rolę jako miejsce wypoczynku i zabawy.

Zobacz także:

Copyright (c) Adam Południak 2014

Projekt i wykonanie: amp.cms

Wszelkie prawa zastrzeżone