#KATOWICE - CHCEMY WIĘCEJ

W ramach Budżetu Obywatelskiego złożyłem wiele wniosków dotyczące Osiedla Paderewskiego.

Montaż ławek oraz miejsc siedzących na Placu Żołnierza Polskiego.
Ławki ułatwiły codzienne życie mieszkańców, którzy korzystają z placu głównie w celach rekreacyjnych - do jazdy na rowerach, rolkach, do zabaw z dziećmi. Mieszkańcy siadają na murku oraz na schodach przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Ławki zapewniają większy komfort wypoczynku w tym miejscu.


Kosze na psie odchody. Był to ciąg dalszy akcji pod hasłem "Katowice - Miasto Odchodów", której celem jest spowodowanie, aby na osiedlu zniknął problem psich kup, które można spotkać niemal na każdym kroku. Kosze pojawiły się w kilkunastu miejscach na terenie całego Osiedla. Dzięki temu właściciele psów mają możliwość łatwego sprzątania nieczystości po swoich podopiecznych.

Rewitalizacja kortów tenisowych. Był to pomysł na przywrócenie do życia starego kortu tenisowego mieszczącego się przy stawie kąpielowym na Dolinie Trzech Stawów. Niestety projekt nie uzyskał poparcia mieszkańców.
Piesuary. To rozwiązanie polegające na ustawieniu specjalnych betonowych słupków, które przyciągają psy i sprawiają, że załątaiają swoje potrzeby w jednym miejscu, a nie w dowolnie wybranym. Projekt miał na celu zmniejszenie ilości odchodów na trawnikach i chodnikach osiedla. Niestety nie uzyskał wymaganego poparcia mieszkańców.
Parking przy autostradzie. Był to pomysł na wykorzystanie terenu pomiędzy ulicą Sowińskiego a ekranami autostrady A4. Po kilku latach udało się uzyskać zgodę na wykorzystanie tego terenu, gdyż wcześniej był zajęty jako teren rezerwowy dla ewentualnej przebudowy autostrady. Niestety ten projekt nie uzyskał akceptacji Urzędu Miasta. Copyright (c) Adam Południak 2014

Projekt i wykonanie: amp.cms

Wszelkie prawa zastrzeżone