#KATOWICE - CHCEMY WIĘCEJ

Budżet Obywatelski

W ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015, złożyłem 3 wnioski dotyczące Osiedla Paderewskiego.

Pierwszy wniosek dotyczył montażu ławek oraz miejsc siedzących na Placu Żołnierza Polskiego.
Miał na celu ułatwienie codziennego życia dla mieszkańców, którzy korzystają z placu głównie w celach rekreacyjnych - do jazdy na rowerach, rolkach, do zabaw z dziećmi. Mieszkańcy siadają na murku oraz na schodach przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Ławki miałyby zapewnić większy komfort wypoczynku w tym miejscu.
Drugi wniosek dotyczył montażu koszy na psie odchody. Był to ciąg dalszy akcji pod hasłem "Katowice - Miasto Odchodów", której celem jest spowodowanie, aby na osiedlu zniknął problem psich kup, które można spotkać niemal na każdym kroku. Kosze miały pojawić się w kilkunastu miejscach na terenie całego Osiedla. Dzięki temu właściciele psów mieliby możliwość łatwego sprzątania nieczystości po swoich podopiecznych.

Trzeci wniosek to budowa zadaszonych wiat na śmietniki w kilku miejscach Osiedla. W tej chwili kontenery ze śmieciami stoją na trawnikach między blokami. Wyglądają nieestetycznie i czasem wydają nieprzyjemne zapachy. Prawdziwy problem zaczyna się podczas złej pogody, gdzie silniejszy podmuch wiatru potrafi przewrócić kontener, bądź też pchnąć go w bliżej nieokreślonym kierunku. Budowa wiat miała rozwiązać wszystkie te problemy.
Niestety wszystkie wnioski zostały odrzucone. Z różnych przyczyn. Urzędnicy miejscy stali się recenzentami i za wszelką cenę próbowali autorytarnie ocenić zasadność merytoryczną wniosków.
Zachęcam do obejrzenia materiału TV Silesia, w którym wypowiadam się na temat jednego ze złożonych przeze mnie wniosków:W przyszłości chciałbym, aby na Placu Żołnierza Polskiego mieszkańcy byli gospodarzami, a wojsko gościem. W tej chwili niestety jest odwrotnie.


Copyright (c) Adam Południak 2014

Projekt i wykonanie: amp.cms

Wszelkie prawa zastrzeżone